خط ویژه

02177036618

خط ویژه

02177036618

راهنمای خرید باتری ماشین

راهنمای جامع خرید باتری ماشین

فهرست مطالب

باتری برای وسیله نقلیه شما یکی از حیاتی‎ترین قطعاتی است که می‎خواهید از کارکرد آن مطمئن شوید. باتری وظیفه تامین شارژ اولیه موتور را بر عهده دارد و وسیله نقلیه شما را به حرکت در می‎آورد. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر باراهنمای جامع خرید باتری ماشین لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

iranbatri 1
راهنمای جامع خرید باتری ماشین

بررسی راهنمای جامع خرید باتری ماشین

بدون وجود باتری ماشین، موتور شما نمی‌چرخد و در راه‌اندازی خودرو با مشکل روبرو خواهید شد. این می‎تواند بسیار چالش برانگیز باشد. اگر در محیط‎های آب و هوایی نامناسب رانندگی می‎کنید که درجه حرارت بسیار بالا است. در این صورت هنگامی که باتری به درستی کار نمی‎کند، تنها گزینه، تعویض فوری آن است. با این حال، تعویض باتری می‎تواند امری بسیار حائز اهمیت باشد، به خصوص اگر نمی‎دانید کدام باتری را برای وسیله نقلیه خود بخرید.

این مقاله راهنمای خرید باتری ماشین را در اختیار شما قرار می‎دهد تا به شما کمک کند به این سوال پاسخ دهید که “چگونه بدانم چه نوع باتری برای ماشین خود بخرم؟” هنگامی که این مقاله را دنبال کردید، برای خرید باتری مناسب آگاه خواهید شد. در این صورت، از نصب باتری با اندازه نامناسب در وسیله نقلیه خود که می‎تواند به آن آسیب بزند، خودداری می‌شود.

خرید و انتخاب باتری ماشین

هنگامی که وقت عوض کردن باتری خودرو فرا می‎رسد، شما با یکسری علایم روبرو خواهید شد که نشان می‎دهند باتری باید تعویض گردد. به عنوان مثال، خواهید دید که قاب باتری ترک خورده است. پایانه‎ها در وضعیت خوبی نیستند و احتمالاً اندازه باتری نسبت به قبل متفاوت است. هنگامی که هر یک از علائم ذکر شده را مشاهده کردید، تنها گزینه، تعویض باتری است. اگر می‌پرسید، ” از کجا بدانم چه نوع باتری برای ماشینم بخرم ؟” تمام کاری که باید انجام دهید این است که به موارد ذکر شده در ادامه مطلب توجه کنید.

iranbatri 2.png
راهنمای جامع خرید باتری ماشین

نکات قابل توجه در خرید باتری ماشین

1-    اندازه باتری را مشخص کنید.

اولین چیزی که باید با آن آشنا شوید اندازه باتری است. به طور معمول، باتری‎ها بر اساس اندازه، گروه بندی می‎شوند. این اندازه نشان می‎دهد که قاب باتری چقدر بزرگ است. همچنین دارای برخی مشخصات مهم است که به شما در انتخاب مناسب باتری کمک می‎کند.

  • اندازه باتری ماشین را روی برچسب آن بررسی کنید.

اگر نمی‎دانید اندازه باتری ماشین در کجا قرار دارد، به باتری نگاه کنید و عدد را روی برچسب آن در گوشه سمت راست پیدا کنید. به یاد داشته باشید که اگر باتری قبلاً تعویض شده باشد ممکن است این برچسب را پیدا نکنید زیرا معمولاً خودروسازان اندازه گروه را روی برچسب باتری ماشین قرار می‎دهند.

  • اندازه باتری ماشین را در برگه راهنمای خودروی خود جستجو کنید.

اگر نمی‎توانید برچسب را پیدا کنید و اندازه باتری را تعیین کنید، دفترچه راهنمای مالک خودروی خود را بررسی کنید، زیرا مطمئناً اندازه گروه باتری وسیله نقلیه شما در آن ذکر شده است. این اطلاعات معمولاً در قسمت مشخصات قرار می‎گیرد.

iranbatri 3
اندازه باتری
  • اندازه باتری وسیله نقلیه خود را به صورت آنلاین جستجو کنید.

در نهایت، اگر هنوز در تعیین اندازه گروه باتری ماشین خود مشکل داشتید، به جستجوی آنلاین فکر کنید. منابع آنلاین زیادی برای قرار دادن برند، مدل و سال خودروی شما برای دریافت اطلاعات موثر در مورد مشخصات باتری وجود دارد. به عنوان مثال، autobatteries.com را به عنوان یک وب سایت بسیار رایج و یک پایگاه داده عظیم از باتری‎ها و سایت‎های گروه مرتبط با آنها در نظر بگیرید.

بررسی آمپر در خرید باتری خودرو

بخش بعدی اطلاعاتی که باید به آن پاسخ دهید این است که “چگونه بدانم چه نوع باتری برای ماشین خود بخرم؟” در اینجا چیزی که باید بررسی کنید” آمپرهای “CCA است.

“آمپرهای “CCAبه میزان برق و شارژ باتری مناسب برای راه اندازی وسیله نقلیه در دماهای سرد اشاره دارند. به طور معمول، موتور برای شروع به کار در هوای بسیار سرد، به شارژ الکتریکی بیشتری نیاز دارد. بنابراین، باتری همیشه باید شارژ الکتریکی لازم برای روشن کردن موتور در دماهای سرد را داشته باشد.

می‎توانید شماره CCA را روی برچسب باتری ماشین پیدا کنید. این شماره معمولاً در کنار باتری یا بالای آن قرار دارد و به طور خاص شماره CCA را نشان می‎دهد. اگر این شماره را پیدا نکردید، باید به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید یا برای راهنمایی در اینترنت جستجو کنید. به عنوان یک قانون، می‌توانید بدون هیچ مشکل عمده‌ای در وسیله نقلیه خود، از عدد CCU بالاتر بروید، اما نمی‌توانید پایین‌تر بروید زیرا نمی‌توانید خودرو را در دماهای سرد روشن کنید.

iranbatri 4
بررسی آمپر در خرید باتری

بررسی نوع سلول در خرید باتری ماشین

2.  نوع سلول باتری ماشین را بررسی کنید.

هنگامی که شماره اندازه باتری و شماره CCA را دارید، گام بعدی این است که نوع سلول باتری ماشین را تعیین کنید؟ تعداد زیادی از انواع باتری‎های خودرو موجود هستند که ممکن است وسیله نقلیه شما از آنها استفاده کند. هر کدام ویژگی‎های خود را دارند و با رنج قیمت متفاوتی عرضه می‎شوند. به طور کلی، اکثر خودروها یکی از سه نوع سلول باتری زیر را دارند:

  • باتری سرب اسیدی معمولی

باتری سرب اسیدی، نوع معمولی باتری خودرو است که تقریباً در همه وسایل نقلیه پیدا خواهید کرد. معمولاً از دو صفحه سربی تشکیل شده است. یکی مثبت و دیگری منفی و هر دو با هم در یک سلول قرار می‎گیرند. باتری‎های معمولی برای کار با اکثر وسایل نقلیه به اندازه کافی خوب هستند، اما بهترین کیفیت را ندارند. خوبی این باتری‎های معمولی، ارزان قیمت بودن آنهاست و به همین دلیل است که اکثر خودروها به آنها مجهز هستند.

  • باتریهای EFB تقویت شده

از سوی دیگر، باتری‌های EFB پیشرفته‌تر هستند و معمولاً عمر طولانی‌تری دارند و در عین حال ویژگی‌های بهتری را در اختیار شما قرار می‌دهند. معمولاً این نوع باتری‌ها پیشرفته‌تر از باتری‌های معمولی هستند، اما بسیاری از دارندگان فکر می‌کنند ارزش آن را دارد که از آن استفاده کنند. نکته مهم در مورد باتری‌های EFB این است که برای خودروهایی همچون سپاهان باتری که به فناوری‌های بیشتری نیاز دارند، مناسب هستند. آنها به شکل بادوام‌تری عرضه می‌شوند تا بدون نیاز به تعویض باتری، دوام بیشتری داشته باشند.

iranbatri 5
باتری های خودرو
  • باتری ماشین AGM

در نهایت، باتری‎های AGM تقریباً پیشرفته‌ترین نوع باتری‎هایی هستند که در هر وسیله نقلیه‎ای می‎بینید. باتری‎های AGM گران‎تر هستند و ممکن است برای هر وسیله نقلیه‌ای مورد نیاز نباشند.

بررسی برند و گارانتی در خرید باتری ماشین

3. در مورد برند و گارانتی تصمیم بگیرید.

آخرین مرحله برای کمک به شما در تعیین اینکه “چگونه بدانم چه نوع باتری برای ماشینم بخرم؟” تصمیم گیری در مورد برند و گارانتی است. در حال حاضر تولید کنندگان شناخته شده زیادی برای تولید بهترین باتری‎های خودرو وجود دارند که می‎خواهید آن‎ها را در نظر بگیرید و از آنها باتری مورد نظر خود را بخرید. هم چنین متخصصان بیشتری معمولاً توصیه می‌کنند که از تولیدکنندگان شناخته‌شده خرید کنید، زیرا ممکن است شرکت‌های ناشناخته جدید، باتری‌های قابل اعتماد تولید نکنند و در نهایت پول خود را هدر دهید. بنابراین، با نام معتبری همراه باشید، از جمله شرکت‌های بزرگی مانند Optima، Bosch، ACDelco، Diehard و ….

پس از انتخاب خودروساز، می‎توانید فعالیت خود را ادامه دهید و درجه باتری خودروی خود را انتخاب کنید. درجه به مدت زمانی که می‎خواهید از باتری ماشین استفاده کنید اشاره دارد و نشان دهنده میزان عمر باتری است. به طور معمول، بالاترین درجه باتری نشان می‏دهد که باتری شما بین 5 تا 10 سال بدون نیاز به تعویض دوام بیاورد. با پایین آمدن درجه، انتظار داشته باشید باتری شما کمتر دوام بیاورد. ممکن است کسی تعجب کند که چرا باید باتری با درجه کم بخرد؟ خوب، برای کسانی که قصد دارند به زودی وسایل نقلیه خود را بفروشند، درجه باتری پایین‌تر توصیه می‌شود. به علاوه، خرید باتری که چند ماه یا چند سال دوام می‎آورد، سرمایه گذاری بهتری خواهد بود.

iranbatri 6
برند و گارانتی در خرید باطری

هنگامی که از برند و درجه باطری خودروی خود راضی بودید، می‎توانید ادامه دهید و بهترین گارانتی را انتخاب کنید که برای شما مناسب است. بدیهی است که برخی از ضمانت‌نامه‌ها طولانی‌ترین مدت تعویض را برای شما فراهم می‌کنند، اما به بالاترین هزینه نیاز دارند. ضمانت‎های زیادی وجود دارد که تا 12 ماه خوب هستند، در حالی که ضمانت‎های دیگر برای 48 ماه مدت زمان دارند.

انتخاب اندازه مناسب باتری ماشین

ممکن است این سوال ذهن شما را مشغول کرده باشد اینکه، اگر باتری ماشین با اندازه اشتباه در ماشین خود قرار دهید چه اتفاقی می‎افتد؟

کارشناسان این حوزه عقیده دارند که وسیله نقلیه شما باید اندازه باتری مناسبی داشته باشد تا از آسیب آن جلوگیری شود. وسیله نقلیه شما به گونه‎ای طراحی شده است که در برابر یک منبع الکتریکی خاص مقاومت کند و زمانی که منبع برق مناسبی ندارید، در راه اندازی موتور با مشکل مواجه خواهید شد. در نتیجه، خودروی شما در نهایت به درستی کار نخواهد کرد.

از طرف دیگر، اگر با باتری بزرگ‌تر پیش بروید، خودرو بیش از آنچه نیاز دارد شارژ دریافت می‌کند یا شارژ می‌شود و این باعث ایجاد آسیب‎های زیادی می‌شود که می‌تواند به داشبورد خودرو آسیب برساند. اگر وسیله نقلیه شما مجهز به قطعات الکتریکی بسیار حساس باشد، این آسیب می‎تواند شدیدتر باشد. برای اطمینان از خرید باتری مناسب که برای ماشین شما کار می‎کند و جلوگیری از هدر دادن پول خود، درک شماره CCA وسیله نقلیه خود بسیار مهم است.

iranbatri 7
اندازه مناسب باتری

بررسی چندین نوع باتری‎های شناخته شده در بازار

در حال حاضر برای انتخاب بهترین باتری خودرو، برخی از برندها در این جایگاه به خوبی تثبیت شده‎اند و اولویت با محصولات آنها است. با این حال، سایر برندهای کمتر شناخته شده نیز مورد ارزیابی قرار گرفتند. ویژگی‎های اصلی مورد توجه قیمت، CCA، ظرفیت ذخیره، نوع باتری، اندازه گروه، قابلیت اطمینان، دوام و ضمانت آ‎ن‎ها بوده است که نسبت به سایر عوامل بسیار حائز اهمیت هستند. باتری‌های خودرو در صورتی که غیرقابل اعتماد، خطرناک و یا برای تامین خواسته‌های وسایل نقلیه مدرن مناسب نباشند، فوراً از بررسی محروم می‎شوند.

  • باتری ماشین سرب اسیدی EverStart Maxx

اگر به یک باتری ماشین جدید نیاز دارید اما با بودجه کمی مواجه شدید، باتری اسید سرب EverStart Maxx را بررسی کنید. این باتری، سرب اسیدی 640 CCA را ارائه می‎دهد که یکی از پایین‎ترین ارقام در این حوزه است. با این حال، این باتری بیش از حد برای راه اندازی خودروها و کامیون‎ها حتی در فصل زمستان انرژی ارائه می‎دهد. تنها مدل‌هایی که ممکن است این باتری برای تامین برق مشکل داشته باشد، مدل‌هایی با ویژگی‌های الکتریکی بزرگ مانند درب کشویی برقی هستند.

iranbatri 8
باتری‎های شناخته شده در بازار

اطلاعات کلی در مورد باتری سرب اسیدی

آنها با سه سال ضمانت تعویض رایگان ارائه می‎شود، بنابراین می‎توانید مطمئن باشید که برای دوام و پایداری بالا ساخته شده است. همچنین شایان ذکر است که این باتری AGM نیست، به این معنی که عمر کوتاه‌تری نسبت به سایر مدل‌ها خواهد داشت.

  • مشخصات محصول

نام تجاری: EverStart

مدل: MAXX-35N

نوع: اسید سرب

سه سال گارانتی

باتری Odyssey 34R-PC1500-A Group 34

این باتری دارای ظرفیت ذخیره 135 دقیقه‎ای است که یکی از بالاترین‎ ذخیره‎ها در این حوزه است. این مدل دارای گزینه‌های نصب انعطاف‌پذیر می‌باشد. بنابراین قبل از خرید باتری ماشین، محفظه باتری خود را بررسی کنید. وزن باتری 49.5 کیلوگرم بوده اما خوشبختانه با یک دسته حمل داخلی همراه است.

  • مشخصات محصول

برند: Odyssey

مدل: ‎34R-PC1500T

نوع: AGM

ظرفیت ذخیره 135 دقیقه

باتری AGM از سرب استفاده می‎کند.

iranbatri 9
بررسی چندین نوع باتری‎

نتیجه گیری

باتری ماشین شما یک جزء حیاتی است و اگر انتخاب نادرستی در زمان خرید آن داشته باشید، در راه اندازی ماشین خود با مشکل مواجه خواهید شد که می‎تواند دردسر بزرگی باشد. از آنجایی که باتری برای همیشه دوام نمی‌آورد، به همین دلیل زمانی پیش می‌آید که باید از خود بپرسید، «از کجا بدانم چه نوع باتری برای ماشینم بخرم؟» این مقاله تنها با چندین مرحله ساده، بهترین راهنمای خرید باتری را در اختیار شما قرار داده است.

 درک اندازه باتری، دریافت حداقل آمپر، بررسی نوع سلول باتری، و تصمیم گیری در مورد برند و گارانتی. گاهی اوقات ممکن است حتی ارزش تعویض باتری ماشین وجود نداشته باشد، به عبارت دیگر، اگر وسیله نقلیه شما مشکلات مکانیکی عمده‎ای دارد، باید وسیله نقلیه خود را بفروشید و پول آن را صرف خرید خودروی بهتری کنید که احتمالاً باتری خوبی هم دارد. نمایندگی‎های مختلفی از قبیل، سپاهان باتری و صبا باتری با سال‎ها سابقه در این حوزه آماده خدمت رسانی به شما هستند.

مطالب مرتبط

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
به این مطلب چند ستاره می‌دهید؟
(تعداد رای: 0 - امتیاز میانگین: 0)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خرید باتری ماشین همراه با ارسال و نصب رایگان

مقایسه، بررسی، انتخاب و خرید باتری ماشین از ایران باتری