خط ویژه

02177036618

لوگوی-ایران-باتری-سفید

خط ویژه

02177036618

تست های باتری

براي تست وضعيت شارژ در باتري‌هاي اسيدي، دانسيته اسيد هر خانه باتري را توسط هيدرومتر و ميزان ولتاژ توليدي باتري را توسط ولت‌متر اندازه‌گيري کنيد.
اگر باتري خوابيد براي آنکه دريابيد که مشکل از باتري است يا دينام، ابتدا يک باتري سالم را ‌روي خودرويتان امتحان کنيد و ببينيد که دينام توانايي شارژ کردنش را دارد يا خير و يا باتري را خارج کرده و با دستگاه زير شارژ قرار دهيد و حال ببينيد که باتري بعد از مدتي شارژ شده است يا نه. در راه اول اگر همچنان باتري شارژ نشد، مشکل از دينام و يا ديگر اجزاي مرتبط است. عيب پيش آمده از جمله پارگي سيم‌ها، کنده شدن اتصالات، سوختن سيم پيچ، تمام شدن زغال، خرابي آفتامات و.‌.‌. را جست‌وجو و رفع کنيد. در راه دوم نيز اگر باتري همچنان از پذيرش و نگهداري شارژ خودداري مي‌کرد، مشکل از خود باتري است.

محکم بودن بست‌ها و تسمه دينام، عدم خوردگي کابل‌ها و قطب باتري‌ها و همچنين عدم شکستگي بدنه و ميزان مناسب الکتروليت‌ را با بررسي چشمي مورد توجه قرار دهيد.
براي برطرف‌کردن شارژ سطحي با کمک آسان‌ترين روش، اجازه دهيد باتري تازه شارژ شده، 2 تا 3 ساعت کار نکند، سپس به مدت 5 دقيقه چراغ‌هاي جلو را در حالت نور بالا روشن کنيد.

اگر تست‌کننده بار باتري در اختيار داريد، مي‌توانيد براي از بين بردن شارژ سطحي، باري به اندازه نصف جريان CCA باتري را به مدت 15 ثانيه به باتري اعمال کرده و سپس 5 دقيقه صبر ک

                             www.iranbatri.com

                                                                                          ارسال و نصب رایگان باتری در محل

                                                   77036618      09124878345

 

 

 

به این مطلب چند ستاره می‌دهید؟
(تعداد رای: 0 - امتیاز میانگین: 0)
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطالب

پربازدیدترین مطالب

ایران باتری در شبکه‌های اجتماعی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *