قالب وردپرس

ساخت باتری که بدون شارژ هزاران سال عمر میکند

عمر مفید باتری خودرو
عمر مفید باتری خودرو چه مدت است؟
اکتبر 24, 2019

ساخت باتری که بدون شارژ هزاران سال عمر میکند

پژوهشگران آمریکایی نانو باتری الماس ساخته‌اند که‌ میتواند بدون نیاز به شارژ هزاران سال عمر کند.

این‌ باتری جدید که توسط محققان شرکت باترس سازی

NDB مستقر در کالیفرنیا آمریکا،ساخته شده از ضایعات رادیواکتیو برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می‌ کند. پژوهشگران این شرکت مدعی هستند که این باطری تازه ساخته شده که بنام ((باتری نانو الماس))است،ميتوانند تا ۲۸هزار سال بدون نیاز حتی یکبار شارژکردن این باطری کار کند.

انرژی این باتری از ایزوتوپ های رادیواکتیو مورد استفاده در راکتورهای هسته‌ای تامین می کند اما پژوهشگران  سطح پرتوافشانی باطری های نوآورانه آنها کمتر از پرتوافشانی طبیعی بدن آدم است؛بنابراین استفاده آنها امن بوده وخطری ندارد.

پژوهشگران گفتند از آنجایی که این باطری در الماس که سخت‌ترین ماده شناخته‌شده است قرار می گیرد تابش کمتری نسبت به بدن آدمها دارد.از این باتری ها میتوان در وسایل مختلفی از جمله ماشین ها.دستگاه های الکترونیکی،تجهیزات پزشکی،و در حوزه‌های فضانوردی استفاده  شود.

پژوهشگران این کارخانه باتری سازی همچنین گفته‌اند که با تغییر مقیاس میتوان باتری های ویژه ای برای تامین برق در ماشین های الکتریکی تولید کرد.در ضمن شرکت هایی نظیر تسلا باتری خودروهای خود را تا ۱۰۰هزار مایل ضمانت میکنند و بیشتر از آن را پشتیبانی نمیکنند.این در حالی است که به ادعای کمپانی NDB،این شرکت توان این را دارد که باتری هایی تولید کند که انرژی مورد نیاز خودروها را برای ۹۰ سال تامین کند.

در حال حاضر مشخص نیست باتری‌ هایNDB چه زمانی به تولید انبوه میرسند و وارد بازار خواهند شد.

منبع ایرنا

www.iranbatri.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس با ما کلیک نمایید.